Kurs PADI – PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA (OPEN WATER DIVER)

Kurs PADI – PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA (OPEN WATER DIVER)

PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA (OPEN WATER DIVER)

Czy przyciąga cię nurkowanie i różnorodność organizmów wodnych w morzach koralowych? Lub chcesz badać wraki, odkrywania zalanych kamieniołomów, robienie zdjęć i filmów pod wodą? Oczywiście kurs Open Water Diver to dobry początek.

Kurs nurkowania Open Water Diver (Nurek wód otwartych) to kurs nurkowania, w czasie którego będziesz uczyć się podstaw nurkowania a po jego zakończeniu otrzymasz międzynarodowy certyfikat w najbardziej popularnej i powszechnie uznawanej na świecie organizacji nurkowej PADI (Professional Association of Diving Instructors),który upoważnia cię do samodzielnego nurkowanie na głębokość maks. 18 m oraz do wypożyczania sprzętu nurkowego w centrach nurkowych.

Dlaczego kurs PADI?

PADI jest na świecie najczęściej używanym systemem nauczania nurkowania. W 2016 roku obchodziło 50 lat od jego powstania i przez lata stała się światowym liderem w   nauce nurkowania. Poinformowano, że prawie 70% wszystkich nurków na świecie posługuje się certyfikatem wydanym przez system PADI , który uprawnia nas do nurkowania w dowolnym miejscu na świecie.  PADI stworzyła unikalny system nauki przez które ludzie uczą się w prosty i przyjemny sposób  nurkowania. Kadra w naszym centrum naucza w tym systemie od 2013  roku co oznacza, że ​​możemy zaoferować wysokiej jakości szkolenia począwszy od  początkujących kursantów do asystentów instruktorów nurkowania.

SZKOLENIE TEORETYCZNE

sala wykładowa Kino Luna ul. Marszałkowska 28

W trakcie kursu otrzymujesz materiały PADI, czyli książkę do nauki teorii, płytę DVD, dzięki której nie będziesz musiał spędzać długich godzin w sali wykładowej oraz logbook, w którym będziesz zapisywał każde swoje nurkowanie.

Po samodzielnym szkoleniu z podręcznika, następuje spotkanie w  sali wykładowej, gdzie omawiamy bardziej złożone tematy, odpowiadamy na pytania oraz weryfikujemy testy kontrolne, a jeśli to konieczne, wyjaśniamy ponownie niejasności. Na każdym kroku upewniamy się, że wszystko jest zrozumiałe. Podejście takie sprawia, że wiedza zdobyta podczas tego kursu jest trwała.

NAUCZANIE W WARUNKACH KONTROLOWANYCH

(szkolenie w basenie)

Zajęcia są prowadzone na basenie na ulicy Namysłowskiej 8 w Warszawie

Ta sekcja składa się z 5 modułów, które można łączyć, więc w większości przypadków są to 3-4 wizyty na basenie w trakcie kursu. Będziesz stopniowo zapoznawać się ze sprzętem do nurkowania, uczyć się podstawowych umiejętności i nawyków, które będziesz wykorzystywać nurkując gdziekolwiek na świecie. Dowiesz się również, jak zapobiegać nieprzyjemnym sytuacjom pod wodą i jak łatwo rozwiązywać te sytuacje. Instrukcje dotyczące basenów są powiązane z nauczaniem teorii, dzięki czemu można szybko sprawdzić informacje w praktyce.

Wyjazd weekendowy na wody otwarte (Kraków – Zakrzówek)

NA KONIEC KURSU SA 4 NURKOWANIA  NA WODACH OTWARTYCH.

Każde nurkowanie zawiera na początku ćwiczenie umiejętności praktycznych, które nauczane były się w trakcie zajęć na basenie, a następnie nurkujemy dla przyjemności poprzez wycieczkę nurkowa aby poznać podwodny świat .Te nurkowania odbywają się w soboty i niedziele w Krakowie na Zakrzówku.

Zanim rozpoczniemy kurs nurkowania, prosimy o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego twojego zdrowia oraz innych dokumentów, które są wymagane w standardach PADI.

Nauczanie odbywa się w grupach do 6 uczniów, podczas gdy nadal jesteś pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora i ewentualnie jego wykwalifikowanych asystentów. Kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, a wszyscy instruktorzy zaangażowani w nauczanie są członkami PADI, a także instruktorami kursów pierwszej pomocy EFR.

Każdy absolwent może ubiegać się o zniżkę na zakup sprzętu do nurkowania, jest poinformowany o innych wydarzeniach i imprezach nurkowych dodatkowo otrzymuje zniżkę na wypożyczanie sprzętu i nie musi deponować depozytu za pożyczony sprzęt.

Staramy się zorganizować zajęcia teoretyczne tak aby nie ograniczać  możliwości czasowych kursanta. Dla grup jesteśmy w stanie zapewnić indywidualny program i nauczanie.

CO PO KURSIE ?

Open Water Diver nie kończy się na jednym weekendowym wyjeździe wręcz przeciwnie, uzyskanie certyfikatu jest tylko początkiem. Chcemy, aby absolwenci naszych kursów nurkowali !!. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele nurkowych wyjazdów na terenie Polski, Niemiec, Austrii gdzie woda w jeziorach jest krystalicznie czysta. Podczas tych wyjazdów rozwiniesz swoją wiedzę nurkowa poznasz nowych ludzi i spędzisz miło czas. Kilka razy w roku jedziemy na nurkowania na Morze Czerwone, które jest najbliższą i nie drogą lokalizacją a miejsce jest naprawdę bajkowe dodatkowo odwiedzamy kilka razy w roku egzotyczne miejsca w zależności od upodobań kursantów.